» Opieka psychologiczna

OPIEKA PSYCHOLOGICZNA

Wpisujemy się w potrzeby najmłodszych – Opieka psychologiczna

Dzieci w wieku przedszkolnym są jak czysta tablica (Tabula rasa), którą z czasem zapisuje się wiedzą i nawykami w kolejnych wierszach tekstu. Wartościowy wkład sprawi, że tablica może stać się dziełem sztuki, a nie grafomanią.

Dlatego poprzez wsparcie psychologa pragniemy przygotować dzieci do rozpoczęcia nauki i skutecznego radzenia sobie z zadaniami, jakie stawia podróż po meandrach edukacji.

W naszym przedszkolu rozkładamy złożoną i dynamiczne rozwijającą się rzeczywistość na klarowne linijki tekstu, które są dla dziecka instrukcją, a nie murem nie do przeskoczenia.

Dlaczego to takie ważne?

• Podręcznik, a nie brudnopis: Unikamy chaosu, który towarzyszy rozwojowi w dynamicznym świecie. Zapisujemy “karty umysłu” dziecka treścią, która jest dla niego przejrzysta i pozwala się rozwijać.
  • Liniowy rozwój: Wiemy, że dobry start motywuje, dlatego trzymamy się linii harmonijnego rozwoju, który stawia na wspieranie naturalnych talentów, ale również umiejętności społecznych.
  • Malujemy cały świat: Rozwój to nie tylko pisanie i czytanie, to sposób na poprawę wszystkich obszarów inteligencji emocjonalnej. Dlatego kolorujemy świat dzieci, rozwijając w nich smykałkę do wiedzy, ale i innych obszarów ważnych z perspektywy całego życia.

Jak działamy?

Nasz kodeks to nie regułki i procedury przypominające ustawy rządowe. To raczej opowieść o przygodzie, jaką jest edukacja, w której główną rolę odgrywa Twoje dziecko.

Z pasją i zaangażowaniem rozwijamy skrzydła najmłodszych, opierając działania o opiekę psychologiczną, dzięki której dzieci mogą swobodnie szybować po niebie nieograniczonych możliwości.

Na czym się skupiamy?

Wspieramy

Indywidualne podejście otoczone opieką. Wiemy, że każdy jest inny. Dlatego dbamy, by każde dziecko podążało do swoich celów w dogodnym dla siebie tempie.

Opiekujemy się

Tylko spokój może nas uratować. Dlatego też wychodzimy naprzeciw potrzeb dziecka ze spokojem i zrozumieniem. Dzieci dzięki temu czują się bezpiecznie, co przyśpiesza rozwój.

Uwzględniamy emocje

Kreujemy środowisko, w którym jest miejsce na zabawę, edukację i emocje. W ten sposób dzieci lepiej radzą sobie z uczuciami, co pozwala budować zdrowe i trwałe relacje z rówieśnikami.

Budujemy

Budujemy pewność siebie. Wzmacniamy pozytywną samoocenę i wspieramy naturalne talenty. To daje solidne podstawy do rozwoju wszystkich ważnych obszarów w życiu.

Komunikujemy się

Rozmawiamy z dziećmi, ale i rodzicami. Przekazujemy informacje na temat postępów i wyzwań, by w synergiczny sposób dbać o rozwój dziecka.

• Uśmiech na twarzy: W naszym przedszkolu, każde dziecko doświadcza uśmiechów i pewności siebie. Tworzymy atmosferę, w której maluchy czują się akceptowane i kochane, co przekłada się na czerpanie radości z każdego momentu dzieciństwa.
  • Więź dziecka z przedszkolem: Nasza opieka buduje trwałe więzi między maluchami a przedszkolem. Dzieci uczą się postrzegać przedszkole, jako swój drugi dom gdzie mogą bezpiecznie odkrywać tajniki świata, rozwijając swoją wyjątkową tożsamość.
  • Spokój: Uczymy, bawimy, rozwijamy. A to wszystko w bezpiecznym środowisku, w którym o wiele łatwiej o uśmiech, zdrowe emocje i spokój, który jest bezcenny.