» Adventure Education

ADVENTURE EDUCATION

Witaj przygodo – Adventure Education

Dla dzieciaków perspektywa przesiedzenia cały dzień na dywanie nie jest atrakcyjna. Ale co innego na pieńku czy mchu.

Dlatego w naszym przedszkolu organizujemy niezapomniane wycieczki, podczas których pokazujemy jak iść przez życie zgodnie z naturą i jej cyklicznością.

Szum wiatru, promienie słońca, bliskość natury. Brzmi jak wakacje? W naszym przedszkolu łączymy naukę i wakacje, co w efekcie daje Adventure Education.

Dlaczego to takie ważne?

• EKO-dzieciaki: Dzieci w ten sposób zdobywają nowe umiejętności i wiedzę w oparciu o poszanowanie otaczającego je środowiska naturalnego
  • Deficyt natury, to nie tutaj: Poza edukacją, zadaniem kadry jest chronić nasze przedszkolaki przed zespołem deficytu natury.
  • Doświadcz, zrozum: Nauka przez doświadczanie to zupełnie nowy poziom edukacji. To sposób na przedstawianie, ale i tłumaczenie jak funkcjonuje otaczające nas środowisko.

Jak organizujemy zajęcia?

Będziemy wąchać kwiaty, słuchać szumu drzew, obserwować spadające krople deszczu, a czasem nawet tropić leśne zwierzęta.

Dzięki temu dostarczymy swojemu ciału najpotrzebniejszych bodźców do prawidłowego rozwoju.

Co w ten sposób zyska Twoje dziecko?

Bajeczna zabawa

Jeśli lubisz edukację opartą na stylu skandynawskim i marzysz, aby Twoje dziecko poznawało tajniki przyrody niczym Simba w Królu Lwie, to ADVENTURE na tym polega.

Niezapomniane doświadczenia

Podczas tych zajęć bariery się nie liczą. Mamy prawo taplać się w błocie, biegać po lesie, a nawet zbudować sobie bazę. Takie zajęcia rozwijają kreatywne myślenie, na czym zależy nam najbardziej.

Co czeka na Waszych milusińskich?

• Bezpieczeństwo: Miejscem, które ochroni nas przed palącym słońcem, lub zamiecią śnieżną będzie namiot sferyczny, w którym będziemy mogli odpocząć od harców pod chmurką.
  • Motywujące wyzwania: Dzieci nie tylko będą odkrywać świat. Pokażemy im jak dbać o naturę, pomagać jej w rozkwicie i chronić zwierzęta, co wyzwoli w nich szczerą inspirację do poznawania świata.
  • Mnóstwo tras przez las: Podążymy wspólnie przez świat pełen ciekawostek. Powoli, spacerkiem. Tak by rozruszać kości i otworzyć oczy na coś więcej niż ekrany telefonów.