» Wydarzenia » Wizyta Sówek w Centrum Edukacji Ekologicznej :)

Wizyta Sówek w Centrum Edukacji Ekologicznej :)

3 września 2020

W poniedziałek, 9 marca dzieci z grupy Sówek udały się z wizytą do Centrum Edukacji Ekologicznej. W ramach tygodniowego bloku tematycznego „W leśnych zakątkach, na polnych łąkach” przedszkolaki wzięły udział w warsztatach pt. „Mieszkańcy Lasu Rudnickiego”. Sówki z dużym zainteresowaniem słuchały ciekawostek dotyczących zwierząt zamieszkujących grudziądzki las. Od pani Beaty dowiedziały się między innymi: jaka jest różnica między danielem a jeleniem, dlaczego lisy nazywane są brudaskami; jak należy się zachować spotykając w lesie dzika, co oprócz orzechów jest przysmakiem wiewiórki. Przedszkolaki miały okazję posłuchać odgłosów wydawanych przez leśne zwierzęta a także obejrzeć i porównać poroże sarny, daniela oraz jelenia. Największą atrakcją okazało się jednak poznanie przez dzieci Baśki ( dzika ) oraz Jadzi ( daniela ). Była to bardzo pouczająca, interesująca oraz ciekawa wizyta. Pamiętajmy! Szanujmy las i jego mieszkańców! To jest dom wielu zwierząt a my jesteśmy w nim gośćmi 🙂